home  |   worldloppet email  |   calendar  |   magazine  |   impressum
fis logo
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014! Every race has a start...Skiing is fun!!The reward after a hard race...
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!
2nd Holly Brooks (USA), 3rd Ekaterina Rudakova (BLR)
Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014!
2nd Petr Novak (CZE), 3rd Robin Duvillard (FRA)
Every race has a start...
Mark your position well...!!!
Skiing is fun!!
Snow is something for everyone!
The reward after a hard race...
Skiing alone is no fun! Ski together in a marathon race!!!
Fis skijulbo-eyewearAmmergauer AlpenEnervitStonehamRossignolFishermarathon skierSki Skett
Magazine Passport
Photogallery Videogallery

Worldloppet Ski Federation - Fis Marathon Cup

Search and browse results

ico men ranking search
ico women ranking search
ico alphabetical search

König Ludwig Lauf

01.02.2004 23 km CT

General ranking

1.SCHLOTT SebastianGER01:00:58.6
5.Novotny JiriCZE01:08:16.4
6.KASPAR JanCZE01:09:11.6
7.REICHENBERGER ThomasGER01:09:12.4
11.Siegelin FrankGER01:12:58.4
13.KONONOV IgorRUS01:13:52.0
14.SCHILLER LudwigGER01:14:45.1
15.MEDVEDEV SergeiGER01:14:51.0
19.SCHWEINBERG ManfredGER01:16:23.7
24.STÜVE EberhardGER01:18:29.3
25.HEIM StefanAUT01:20:02.9
26.DITTMAR MichaelGER01:20:20.2
28.MÜNCH ChristianGER01:21:16.6
29.Mütze SvenGER01:21:17.0
35.Babkin NikolajRUS01:24:05.8
36.LANG HeinzGER01:24:13.6
39.HENNINGSEN DieterGER01:25:43.3
41.KOLÁROVÁ MadlaCZE01:26:17.2
43.GRAHL MichaelGER01:27:28.0
49.DITTMAR PeterGER01:29:14.3
50.GRIMM MaikGER01:29:47.1
52.DITTMAR ChristianGER01:30:12.4
62.LUNDKVIST NilsSWE01:32:05.8
63.WILCOX AndrewUSA01:32:10.8
64.GUMENNY MichalCZE01:33:30.0
66.SIPPACH FalkGER01:33:44.4
67.SCHLÖGL GerhardAUT01:33:48.4
69.PÄTZ SörenGER01:34:33.6
72.SCHUBERT DietrichGER01:35:09.6
73.BIBRACK SebastianGER01:35:23.9
74.THUM RalfGER01:35:38.7
75.FISCHER EugenGER01:35:38.9
76.LUDWIG ClemensGER01:35:41.3
77.BAUERSCHMIDT ECKARDGER01:35:50.9
79.KOPSOVA TerezaCZE01:36:24.6
83.SIERING LuiseGER01:36:42.3
88.DEMMEL RobertGER01:37:41.6
95.ORNOT AlfredGER01:39:31.2
98.BEHRENDT SusanneGER01:40:02.4
100.Blume ManfredGER01:40:29.0


next rankings:

1 - 100





  

Next race approaching
left to...
Vasaloppet China
powered by JuniperXS  Juniper Extensible Solutions