home  |   worldloppet email  |   calendar  |   magazine  |   impressum
fis logo
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014! Every race has a start...Skiing is fun!!The reward after a hard race...
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!
2nd Holly Brooks (USA), 3rd Ekaterina Rudakova (BLR)
Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014!
2nd Petr Novak (CZE), 3rd Robin Duvillard (FRA)
Every race has a start...
Mark your position well...!!!
Skiing is fun!!
Snow is something for everyone!
The reward after a hard race...
Skiing alone is no fun! Ski together in a marathon race!!!
marathon skierStonehamFis skiAmmergauer AlpenFisherSki SkettRossignoljulbo-eyewearEnervit
Magazine Passport
Photogallery Videogallery

Worldloppet Ski Federation - Fis Marathon Cup

Search and browse results

ico men ranking search
ico women ranking search
ico alphabetical search

American Birkebeiner

24.02.2001 51 km FT

General ranking

2301.Piontkowski Tracy LUSA4:46:46.53
2302.LUDWIG Dan RUSA4:46:46.62
2303.SIEGRIST Anne EUSA4:46:48.99
2304.KUHN George RUSA4:46:50.39
2305.HOLLINGSWORTH LauraUSA4:46:53.97
2306.ABEL HorstUSA4:46:54.08
2307.JOHANSEN Mary EUSA4:46:58.44
2308.HOLZWARTH Peter DUSA4:47:00.37
2309.LUCCHETTI Richard WUSA4:47:03.14
2310.SLAUGHTER MarkUSA4:47:05.51
2311.CHARTRAND Thomas KUSA4:47:06.49
2312.NICHOLAS Steven TUSA4:47:08.54
2313.FICHTER Gary LUSA4:47:10.24
2314.ESSMA Nicholas JUSA4:47:12.46
2315.KRALCIK Bruce EUSA4:47:13.41
2316.MOHR James DUSA4:47:15.32
2317.BJERKNESS Venke HUSA4:47:16.56
2318.HAGEN Collin MUSA4:47:17.50
2319.Liljequist Shaw EUSA4:47:17.85
2320.GRUBER DeanUSA4:47:18.17
2321.COOK Christiaan HUSA4:47:18.88
2322.THOLKE AndrewUSA4:47:23.35
2323.HUOT Peter GUSA4:47:25.91
2324.STEVNING-ROE Barton HUSA4:47:27.95
2325.ALDRICH Robert EUSA4:47:28.00
2326.WISNER Stephen AUSA4:47:28.19
2327.KASTENSON Eugene HUSA4:47:31.75
2328.HEFFERNAN William PUSA4:47:33.77
2329.UTTER BetsyUSA4:47:35.99
2330.JOHNSON Daniel LUSA4:47:36.59
2331.PALMA Charles CUSA4:47:38.81
2332.MCCUTCHEON Mary CUSA4:47:42.81
2333.KINK IlmarUSA4:47:48.52
2334.SMITH Steven KUSA4:47:49.18
2335.BRIMEYER Earl SUSA4:47:53.04
2336.SPRECHER MarjorieUSA4:47:55.07
2337.Brumbaugh Ernest HUSA4:47:57.33
2338.LADWIG Gregory JUSA4:48:00.54
2339.GOODREAU JimUSA4:48:04.34
2340.MORAN David EUSA4:48:05.23
2341.NESS StevenUSA4:48:10.20
2342.COUSINS William HUSA4:48:11.12
2343.MOTT Andrew MUSA4:48:13.27
2344.KOHN Leon DUSA4:48:21.04
2345.LOSBY Charles AUSA4:48:23.05
2346.Wagener William MUSA4:48:23.92
2347.MARX James AUSA4:48:23.95
2348.SMALL Mark AUSA4:48:24.19
2349.NEATON Ed MUSA4:48:25.05
2350.Curnutt Heather LUSA4:48:31.26
2351.STEARNS RandyUSA4:48:33.50
2352.SANDOM Einar SUSA4:48:35.89
2353.CALLAHAN Teresa MUSA4:48:38.87
2354.LLOYD JohnUSA4:48:43.87
2355.STATZ Marianne TUSA4:48:54.82
2356.HOELZ DonnaUSA4:48:54.86
2357.SCHMEISER Marvin LUSA4:48:56.94
2358.STEFFES Donald RUSA4:48:57.10
2359.ZULIANI WaltUSA4:48:59.56
2360.Bebeau Mari KUSA4:48:59.58
2361.Sasaki MuneoJPN4:48:59.90
2362.HARDING Cary OUSA4:49:03.39
2363.KNOCH Frederick WUSA4:49:05.31
2364.MOEDE James RUSA4:49:08.48
2365.HEGENES Gary EUSA4:49:11.11
2366.RODEHEAVER DeanUSA4:49:13.56
2367.MC CANN Patrick JUSA4:49:19.67
2368.MANN Darrin LUSA4:49:21.75
2369.Bräunig,Dr. PeterGER4:49:22.17
2370.OLSON ScottUSA4:49:23.22
2371.O'CONNELL Patrick JUSA4:49:26.10
2372.BAILIFF JohnUSA4:49:29.73
2373.ONDRESKY GinaUSA4:49:33.77
2374.OLSON Peter SUSA4:49:38.95
2375.BALTRAMONAS Merrie CUSA4:49:39.22
2376.ROOKER Lee FUSA4:49:42.36
2377.RICHARDSON Stanley CUSA4:49:43.32
2378.HUGGINS BrentUSA4:49:47.16
2379.MAFFEI Wayne LUSA4:49:47.91
2380.SLEZEWSKI David NUSA4:49:50.48
2381.GILDERSLEEVE John FUSA4:49:50.87
2382.JACKSON Jeff WUSA4:49:51.70
2383.SOUCHERAY Marsha KUSA4:49:53.07
2384.GISLASON Scott HUSA4:49:55.10
2385.KOZLOSKI Gary LUSA4:49:58.66
2386.JOHNSON NathanUSA4:50:03.81
2387.ST ONGE Gregory EUSA4:50:07.43
2388.DAVIS Steven (heath)USA4:50:09.82
2389.LINDH MonaSWE4:50:14.12
2390.ROSSING RyanUSA4:50:17.88
2391.POGLITSCH David JUSA4:50:18.45
2392.MC EACHERN GibCAN4:50:18.74
2393.STAMM MattUSA4:50:21.01
2394.THOMPSON Paul EUSA4:50:26.07
2395.MARTENS Andy EUSA4:50:26.17
2396.CURRY George VUSA4:50:29.39
2397.STEINBACH LoriUSA4:50:30.98
2398.BACKLER DaveUSA4:50:36.21
2399.ALEXEJUN William AUSA4:50:39.70
2400.BAUMGARTEN Gerard SUSA4:50:40.50


next rankings:

2301 - 2400





  

Next race approaching
left to...
Vasaloppet China
powered by JuniperXS  Juniper Extensible Solutions