home  |   worldloppet email  |   calendar  |   magazine  |   impressum
fis logo
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014! Every race has a start...Skiing is fun!!The reward after a hard race...
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!
2nd Holly Brooks (USA), 3rd Ekaterina Rudakova (BLR)
Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014!
2nd Petr Novak (CZE), 3rd Robin Duvillard (FRA)
Every race has a start...
Mark your position well...!!!
Skiing is fun!!
Snow is something for everyone!
The reward after a hard race...
Skiing alone is no fun! Ski together in a marathon race!!!
julbo-eyewearmarathon skierRossignolAmmergauer AlpenSki SkettStonehamFisherFis skiEnervit
Magazine Passport
Photogallery Videogallery

Worldloppet Ski Federation - Fis Marathon Cup

Search and browse results

ico general ranking search
ico women ranking search
ico alphabetical search

American Birkebeiner

27.02.2010 50 Km FT

Men's ranking

2201.WIRTZ Thomas JUSA3:52:03,0
2202.WITTMANN Josh CUSA3:52:03,3
2203.MCDONOUGH David CUSA3:52:11,8
2204.NOONAN Richard LUSA3:52:16,1
2205.Waughtel Cayman JUSA3:52:17,2
2206.CIMPL Gil PUSA3:52:37,4
2207.Howell Donald AUSA3:52:40,9
2208.BANTZ Stephen PUSA3:52:46,0
2209.BEHNE Larry FUSA3:52:47,3
2210.KOCEMBA Steven RUSA3:52:47,8
2211.GATHJE Dean JeremyUSA3:52:50,3
2212.JANDRO Christopher AUSA3:52:50,8
2213.LEROY Kevin JUSA3:52:53,7
2214.Ter Veldhuis Tonnis AUSA3:52:56,1
2215.WILTON Thomas FUSA3:52:57,8
2216.KOZICKI Jason MUSA3:52:58,4
2217.Johnson Tyler DUSA3:53:07,5
2218.WILCOX David CUSA3:53:09,5
2219.Boody DanielUSA3:53:22,1
2220.BOHNHORST Daniel RUSA3:53:22,7
2221.Senalik Scott EUSA3:53:25,0
2222.Bell Joseph KUSA3:53:27,0
2223.Tadsen Eric RUSA3:53:28,1
2224.SORENSON Andy JUSA3:53:32,2
2225.RASMAN TimUSA3:53:37,2
2226.Lindauer Cary AUSA3:53:46,7
2227.THAL Richard LUSA3:54:00,8
2228.GERECKE GuntherGER3:54:03,0
2229.McKenna Christopher TUSA3:54:07,0
2230.Hall Jeff GUSA3:54:08,5
2231.ELLERTSON Dennis RUSA3:54:08,9
2232.Tangalos George EUSA3:54:13,4
2233.Dressel AndrewUSA3:54:14,7
2234.ZUCK Brian WUSA3:54:20,8
2235.LUOMA Daniel JUSA3:54:23,2
2236.Olsen Eric NUSA3:54:25,1
2237.Remiker Robb JUSA3:54:26,7
2238.MARTUS Jesse PUSA3:54:27,8
2239.Frost Eliot KUSA3:54:30,4
2240.AAMISEPP TõnuEST3:54:36,9
2241.Condon Kenneth GUSA3:54:37,0
2242.ANDERSON Grant LUSA3:54:43,5
2243.WESSELL Aaron PUSA3:54:43,8
2244.Eggleston Casey JUSA3:54:45,8
2245.GREGORY David DUSA3:54:49,0
2246.Lauer ChristopherUSA3:55:07,9
2247.CHRISTENSON Ronald LUSA3:55:08,8
2248.KELSEY Joseph JUSA3:55:12,1
2249.DALEY EdwardUSA3:55:12,2
2250.KOCH Craig LUSA3:55:17,0
2251.MELBY Todd CUSA3:55:19,6
2252.Nelson Timothy BUSA3:55:20,2
2253.O'MEARA Matthias KUSA3:55:33,2
2254.JODA Kevin RUSA3:55:35,1
2255.Stuen Eric TUSA3:55:39,1
2256.OLIVER TomUSA3:55:39,7
2257.WEIDNER Bill FUSA3:55:40,4
2258.KOEBERT Robb FUSA3:55:41,9
2259.MUSIELEWICZ Robert CUSA3:55:46,1
2260.DUNAWAY Thomas JUSA3:55:52,4
2261.MAC WILLIAMS Richard TUSA3:55:54,3
2262.LEE John WUSA3:55:54,6
2263.Tanner Ryan AUSA3:55:54,9
2264.VALVE TeuvoFIN3:56:01,4
2265.TATE PaulUSA3:56:05,6
2266.Davis William SUSA3:56:13,1
2267.Hendrix Lloyd EUSA3:56:21,1
2268.Scotch Mark AUSA3:56:25,8
2269.Sall KentUSA3:56:30,9
2270.Amundson Bennett LUSA3:56:33,4
2271.DAYTON AndrewUSA3:56:34,6
2272.HAMMER David CUSA3:56:34,8
2273.Farquhar William RUSA3:56:43,4
2274.Wyder Greg CUSA3:56:44,3
2275.VAN HORN Jonathan AUSA3:56:48,1
2276.Lee David KUSA3:56:59,0
2277.SKODJE LarsNOR3:57:01,6
2278.Bain David AUSA3:57:16,9
2279.Eisenbeis NathanUSA3:57:17,6
2280.Clement John KUSA3:57:19,8
2281.WADD WallaceUSA3:57:23,1
2282.KAEPPLER Mark JUSA3:57:26,7
2283.Smith Charles VUSA3:57:31,0
2284.Meyer Thomas EUSA3:57:31,2
2285.JOHNSON David BUSA3:57:33,0
2286.Olson William JUSA3:57:42,4
2287.WAUTERS Michael AUSA3:57:44,0
2288.Schaaf Paul RUSA3:57:47,6
2289.Aksamit ScottUSA3:57:48,4
2290.VANDE ZANDE Dustin JUSA3:57:51,9
2291.BERNSTEEN Michael JUSA3:58:08,2
2292.MICHNA John DUSA3:58:12,8
2293.BIRSCHBACH Brian JUSA3:58:18,0
2294.Dittrich Steve WUSA3:58:18,6
2295.Addison Steven WUSA3:58:21,9
2296.FEDIE Benjamin DUSA3:58:34,0
2297.Noffke Peter DUSA3:58:35,4
2298.MC COY Michael HUSA3:58:36,2
2299.BLANK Jules HUSA3:58:37,1
2300.Joseph AndyUSA3:58:41,7


next rankings:

2201 - 2300





  

Next race approaching
left to...
Vasaloppet China
powered by JuniperXS  Juniper Extensible Solutions