home  |   worldloppet email  |   calendar  |   magazine  |   impressum
fis logo
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014! Every race has a start...Skiing is fun!!The reward after a hard race...
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!
2nd Holly Brooks (USA), 3rd Ekaterina Rudakova (BLR)
Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014!
2nd Petr Novak (CZE), 3rd Robin Duvillard (FRA)
Every race has a start...
Mark your position well...!!!
Skiing is fun!!
Snow is something for everyone!
The reward after a hard race...
Skiing alone is no fun! Ski together in a marathon race!!!
StonehamAmmergauer AlpenEnervitSki SkettFis skimarathon skierRossignoljulbo-eyewearFisher
Magazine Passport
Photogallery Videogallery

Worldloppet Ski Federation - Fis Marathon Cup

Search and browse results

ico general ranking search
ico women ranking search
ico alphabetical search

American Birkebeiner

27.02.2010 50 Km FT

Men's ranking

2401.LEWELLYN ScottUSA4:06:29,9
2402.Kozlowski Joel LUSA4:06:31,6
2403.HEIMSCH John DUSA4:06:35,9
2404.ROY KevinUSA4:06:55,2
2405.CIRILLI James LUSA4:06:57,6
2406.POESCHL Michael JUSA4:07:00,8
2407.Bowler Michael BUSA4:07:05,2
2408.Lynch Jerry TUSA4:07:11,9
2409.LARSSON HannesFRA4:07:20,0
2410.OGREN Mark JUSA4:07:21,3
2411.LINDBERG Roger EUSA4:07:24,3
2412.GABLER Daniel JUSA4:07:27,9
2413.DUBOIS Allan DUSA4:07:31,0
2414.CHARTRAND Thomas KUSA4:07:35,9
2415.OATMAN TomUSA4:07:37,7
2416.HOUSEY AnthonyUSA4:07:42,8
2417.LAMBERT Steve AUSA4:07:55,1
2418.WIEGEL MichaelUSA4:08:07,6
2419.Fuglestad ReneUSA4:08:17,4
2420.VOGT David LUSA4:08:26,5
2421.Erdman Daniel WUSA4:08:33,0
2422.Counselman Eric DUSA4:08:44,4
2423.Lambert Thomas DUSA4:08:49,8
2424.BERG Eric RUSA4:08:51,3
2425.Beauchamp MichaelUSA4:08:52,1
2426.DEBOER Sipke PUSA4:08:55,7
2427.GISLASON Scott HUSA4:09:03,3
2428.REIHER JoshUSA4:09:03,5
2429.KLEIN Matthew SUSA4:09:05,4
2430.BURTON Hugh DCAN4:09:06,2
2431.GARDEN Tony JUSA4:09:10,8
2432.Chelmowski Mark KUSA4:09:11,9
2433.Flattum Michael JUSA4:09:14,1
2434.CHRISTIANSON BenUSA4:09:16,7
2435.ENGH MichaelUSA4:09:18,4
2436.Walk Bruce MUSA4:09:31,1
2437.CRANE Lon CUSA4:09:50,0
2438.FOSTER Edward TUSA4:10:02,3
2439.ALWIN NathanUSA4:10:02,9
2440.Johnston James EUSA4:10:39,2
2441.HOFFER Mark AUSA4:10:43,6
2442.Axelrod Fred NUSA4:10:45,5
2443.CORIALE Michael RUSA4:11:07,0
2444.DAVIES MarkLUX4:11:07,9
2445.BYE MikeUSA4:11:09,8
2446.NESBITT John AUSA4:11:21,0
2447.ROBERTS Henry PUSA4:11:22,2
2448.GRIST David RGBR4:11:25,8
2449.PETERSON Laverne LUSA4:11:29,6
2450.GRAVES Benjamin JUSA4:11:33,5
2451.Travanty Michael NUSA4:11:36,4
2452.Latham StevenUSA4:11:40,1
2453.Cleereman Kevin CUSA4:11:41,9
2454.Wetzel Max FUSA4:11:51,9
2455.PROCTOR Richard AUSA4:11:55,5
2456.Masiulis JohnUSA4:12:06,7
2457.WOLFE DaithiUSA4:12:11,9
2458.HIDESTRAND MatsUSA4:12:17,9
2459.BOYKIN Michael EUSA4:12:19,9
2460.SHIPMAN Dale CUSA4:12:33,0
2461.GEHRKE Thomas FUSA4:12:43,0
2462.GARDNER Tim MUSA4:12:50,5
2463.ANDERSON Stewart CUSA4:12:55,7
2464.Bessa William GUSA4:12:56,5
2465.Smyczek Paul GUSA4:13:00,8
2466.KJOERSTAD EdvardUSA4:13:13,1
2467.ANDERSON Jay LUSA4:13:18,1
2468.Pietz JohnUSA4:13:31,0
2469.Almquist John EUSA4:13:32,0
2470.Schleppegrell Stephen WUSA4:13:34,9
2471.ROELSE Matthew MUSA4:13:43,5
2472.Krause Paul JUSA4:14:07,8
2473.BERENDES GabeUSA4:14:09,4
2474.Swanson Bob JUSA4:14:17,1
2475.Carter Hodge MUSA4:14:21,5
2476.RHAME EricUSA4:14:22,9
2477.GARDNER Jeffrey GUSA4:14:26,3
2478.SCHARRER Stephen WUSA4:14:28,5
2479.Donnohue Tom LUSA4:14:36,1
2480.KANIA Gerald RUSA4:14:36,1
2481.OLSON Peter SUSA4:14:48,6
2482.FIEDLER Bruce DUSA4:14:54,8
2483.HAYS Daniel PUSA4:14:58,2
2484.Schaul Terry LUSA4:14:58,9
2485.Wallin Kermit CUSA4:15:00,3
2486.Johnson Daniel AUSA4:15:04,9
2487.ENGERS JonUSA4:15:18,3
2488.Woodward Joel GUSA4:15:19,9
2489.CAMPOBASSO Paul GUSA4:15:20,1
2490.POETHKE Steven KUSA4:15:21,7
2491.Richardson Scott PUSA4:15:25,1
2492.Coenen Glenn TUSA4:15:36,9
2493.Smith Jeff AUSA4:15:51,4
2494.NIEHAUS Daniel JUSA4:15:56,3
2495.Harris Andrew CUSA4:15:59,2
2496.KUMPF Kevin WUSA4:16:02,7
2497.BLATCHLEY Ernest RUSA4:16:04,4
2498.HAWLEY JamieUSA4:16:09,3
2499.CLEMENTS OliverUSA4:16:10,9
2500.Ryshavy John WUSA4:16:14,2


next rankings:

2401 - 2500





  

Next race approaching
left to...
Vasaloppet China
powered by JuniperXS  Juniper Extensible Solutions