home  |   worldloppet email  |   calendar  |   magazine  |   impressum
fis logo
Sergio Bonaldi (ITA) 1st in the American Birkie! 2nd Christophe Perrillat-Colomb (FRA), 3rd Benoit Chauvet (FRA)Eldar Roenning (NOR) wins Tartu Maraton 2015!Tatjana Mannima (EST) wins La Transju'Classic on the women's side!Stanislav Rezac (CZE) wins La Transju'Classic 2014!Tord Asle Gjerdalen (NOR) & Katerina Smutna (AUT) win the 42nd edition of Marcialonga!Holly Broooks (USA) winning on the women's side the 50km FT Dolomitenlauf!Toni Livers (SUI) wins the 41st Dolomitenlauf 42km FT!Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014! Every race has a start...Skiing is fun!!The reward after a hard race...
Sergio Bonaldi (ITA) 1st in the American Birkie! 2nd Christophe Perrillat-Colomb (FRA), 3rd Benoit Chauvet (FRA)
Holly Brooks (USA) victorious on the women's side. 2nd Aurelie Dabudyk (FRA), 3rd tatjana Mannima (EST)!
Eldar Roenning (NOR) wins Tartu Maraton 2015!
Tatjana Mannima (EST) victorious on the women's side!
Tatjana Mannima (EST) wins La Transju'Classic on the women's side!
2nd Holly Brooks (USA) & 3rd Aurelie Dabyduk (FRA)
Stanislav Rezac (CZE) wins La Transju'Classic 2014!
2nd Petr Novak (CZE) & 3rd Jean-Marc Gaillard (FRA)!
Tord Asle Gjerdalen (NOR) & Katerina Smutna (AUT) win the 42nd edition of Marcialonga!
2nd Anders Aukland (NOR) & Leila Kveli (NOR), 3rd Oystein Pettersen (NOR) & Seraina Boner (SUI)
Holly Broooks (USA) winning on the women's side the 50km FT Dolomitenlauf!
2nd Aurelie Dabudyk (FRA) & 3rd Antonella Confortola (ITA)!
Toni Livers (SUI) wins the 41st Dolomitenlauf 42km FT!
2nd Petr Novak (CZE) & 3rd Adrien Mougel (FRA)!
Riitta-Liisa Ropopnen (FIN) realises the hat trick: 3 consecutive wins at La Sgambeda!
2nd Holly Brooks (USA), 3rd Ekaterina Rudakova (BLR)
Benoit Chauvet (FRA) wins La Sgambeda 2014!
2nd Petr Novak (CZE), 3rd Robin Duvillard (FRA)
Every race has a start...
Mark your position well...!!!
Skiing is fun!!
Snow is something for everyone!
The reward after a hard race...
Skiing alone is no fun! Ski together in a marathon race!!!
RossignolEnervitmarathon skierAmmergauer AlpenFisherSki Skettjulbo-eyewearJAO CollectionsFis ski
Magazine Passport
Photogallery Videogallery

Worldloppet Ski Federation - Fis Marathon Cup

Search and browse results

ico general ranking search
ico women ranking search
ico alphabetical search

Jizerská Padesatka Main Race

09.01.2011 50 Km CT

Men's ranking

1.Aukland AndersNOR02:05:40.4
2.SVAERD OskarSWE02:07:30.9
3.REZAC StanislavCZE02:09:53.5
4.Fredriksson MathiasSWE02:10:42.0
5.LAUGALAND AudunNOR02:10:43.7
6.Aukland JoergenNOR02:11:27.0
7.Haugsboe AndreNOR02:11:34.1
8.Myrland AndersNOR02:12:36.1
9.ALSGAARD ThomasNOR02:13:38.9
10.HENRIKSEN ThomasNOR02:13:48.1
11.LARSSON MartinSWE02:14:36.0
12.Bajcicak MartinSVK02:14:59.8
13.Santus FabioITA02:15:00.6
14.Varis KariFIN02:15:05.6
15.Sinnes Svein ToreNOR02:15:59.5
16.ANDREASSON RikardSWE02:16:10.1
17.Novotny ViktorAUT02:16:25.6
18.Bjoergaard JohnNOR02:16:31.1
19.CARRARA BrunoITA02:17:33.5
20.Ljung LarsSWE02:18:29.5
21.Cattaneo MarcoITA02:18:57.5
22.Bonaldi SergioITA02:20:01.5
23.MOBERG DanSWE02:20:24.0
24.Wickstroem ErikSWE02:20:36.0
25.Kupilik VaclavCZE02:20:43.2
26.Seifert BenjaminGER02:21:39.9
28.ROSVALL MartinSWE02:21:59.0
29.Ahrlin JerrySWE02:23:01.6
30.TYNELL DanielSWE02:23:03.0
31.Andresen Stian RemsethNOR02:23:24.4
32.IVANOU AliakseiBLR02:23:45.2
33.Jaernberg AntonSWE02:24:32.5
34.STEURER ThomasAUT02:25:17.9
35.KRSKA JanCZE02:25:55.2
36.Leijon MarkusSWE02:25:57.1
37.LOEF RonnieSWE02:26:02.6
38.ODVARKO MichaelCZE02:26:14.9
39.Svartedal Jens ArneNOR02:26:15.5
40.STRANDBAKKE GeirNOR02:27:55.9
41.SOUCEK JanCZE02:28:25.5
42.JAKOUBEK TomášCZE02:29:17.9
43.Eberharter MichaelAUT02:30:15.6
44.Schaller RicoGER02:30:22.1
45.Janosec MiroslavCZE02:30:24.1
46.Seidel ThomasGER02:30:39.4
47.Kyncl TomasCZE02:31:09.3
48.Berg Nils ŘisteinNOR02:31:12.2
49.MIKUS MARTINCZE02:32:19.8
50.Tingeloef UlfSWE02:32:50.7
51.Alm HenrikSWE02:32:57.7
52.Jensen RasmusSWE02:33:13.1
53.Karlsson MattiasSWE02:33:16.4
54.LARSSON LinusSWE02:34:02.9
55.PETR PavelCZE02:34:30.1
56.VIRTAKOIVU PekkaFIN02:34:47.6
57.Escher ToniGER02:34:51.2
58.Neuber JensGER02:35:05.4
59.Ekloef PerSWE02:36:04.9
60.VEJNAR JosefCZE02:37:39.6
61.Draeyer SimonSUI02:37:51.1
62.NESVADBA PetrCZE02:38:04.6
63.SANDBERG JohanSWE02:39:38.9
64.Eberharter ChristianAUT02:39:53.9
65.MACAJ JanCZE02:40:03.0
66.Lvlund StigNOR02:40:20.8
67.Kristiansen EspenNOR02:40:23.6
68.VALTER DaliborCZE02:40:25.5
69.HEYNEN MatthiasGER02:40:52.4
70.RUDLE TomásCZE02:41:33.7
71.Kalal TomasCZE02:41:35.4
72.Evensen TorfinnNOR02:41:39.3
73.MLÁDEK JakubCZE02:41:43.5
74.Tucek MartinCZE02:41:45.0
75.ESSBACH JensGER02:41:45.6
76.BACO RadomírCZE02:42:09.1
77.Steinar KvaleNOR02:42:09.8
78.Matejka TomasCZE02:42:28.9
79.Sretr RudolfCZE02:42:33.4
80.WESTBERG AlexanderSWE02:42:47.0
81.Maly VojtechCZE02:42:48.1
82.Inlingstad Bjorn OleNOR02:43:17.3
83.Liebe KevinGER02:44:13.5
84.Melbardis JanisLAT02:44:20.4
85.Stokke ErlendNOR02:44:33.1
86.Pesor KaidoEST02:44:37.9
87.TERENTIEV OlegRUS02:44:41.4
88.Lachmann BenjaminGER02:45:00.1
89.Meyer OlafGER02:45:12.9
90.RICHTER MichaelGER02:45:30.3
91.Marek OndrejCZE02:45:39.4
92.Melsa ZdenekCZE02:46:02.1
93.KASEKAMP AndrusEST02:46:14.8
94.SAJDL MartinCZE02:46:30.3
95.SUCHY JiriCZE02:46:55.5
96.Korthauer MariusGER02:47:10.3
97.JANSKY LukasCZE02:47:15.1
98.BERAN JanCZE02:47:15.2
99.SVARC PetrCZE02:47:15.8
100.Vesers RaimondsLAT02:47:26.5


next rankings:

1 - 100





  

Next race approaching
left to...
Bieg Piastow
Next race approaching
left to...
Vasaloppet
powered by JuniperXS  Juniper Extensible Solutions